فاکتور چاپ شده به روی رول حرارتی

برای جلوگیری از هزینه های اضافی بهتر است که رول حرارتی را در مقادیر بالا خریداری کنید زیرا در این صورت هم ممکن است از تخفیف های ویژه بهره مند شوید و هم اینکه دیگر لازم نیست هنگام انجام تراکنش نگران اتمام رول باشید. چالشی که در این میان وجود دارد، نحوه ی نگه داری از رول های حرارتی خریداری شده است به طوری که جوهر آن ها کمرنگ نشود و یا بافت آن ها آسیب نبیند. در ادامه ی این مقاله به بررسی 10 مکان کاملا نامناسب برای نگهداری رول حرارتی می پردازیم.

1.قرار دادن رول حرارتی نزدیک پنجره و یا مکان های خیلی روشن

رول حرارتی در معرض تابش مستقیم خورشید کمرنگ می شود و شکل و فرم کلی خود را از دست می دهد. در نتیجه به هیچ وجه نباید رول های حرارتی را در جایی قرار دهید که تحت تابش مستقیم خورشید باشند. در عوض برای افزایش طول عمر و نگهداری رول حرارتی  باید آن را در مکان های تاریک و با نور کم نگه داری کنید. قبل از انبار کردن رول ها در نظر داشته باشید که تابش فرابنفش و حرارت مستقیم موجب نابودی رول حرارتی می شوند.

 

روطوبت جمع شده روی سطح شیشه

2.نگهداری رول حرارتی در مکان های مرطوب

از نگهداری رول حرارتی در مکان های مرطوب جدا خودداری کنید زیرا احتمال جذب رطوبت توسط این رول ها بالاست و در صورت وقوع منجر به نابودی رول می شود. محدوده ی رطوبت 45% الی 65% که محدوده ی استاندارد رطوبت خانه است، برای نگهداری رول حرارتی مناسب است اما رطوبت بالای 65% قطعا مخرب است و باعث آسیب رول می شود.

 

3.نگهداری رول حرارتی؛نزدیک روغن ها، چربی و مایعات

مایعات و چربی ها نه تنها کاغذ را دفرمه و تجزیه می کنند بلکه با جوهر به کار رفته در رول حرارتی نیز واکنش داده و رنگ آن را از بین می برند. اگر در مکان های سیل خیز سکونت دارید، بهتر است برای نگهداری رول حرارتی آنها را در مکان های مرتفع نگهداری کنید و یا از انبار های ضد آب استفاده کنید.

 

اتاقک بسته ی خودرو در تابش آفتاب، بسیار گرم می شوذ

4.نگهداری رول حرارتی درون خودرو

رول های حرارتی باید همواره در دمای زیر 25 درجه ی سانتیگراد نگهداری شوند. این بدان معنی است که نگهداری رول حرارتی درون خودرو کاملا نامناسب است و گرمای بیش از حد درون اتاقک علاوه بر نور خورشید می توانند آسیب جدی به رول حرارتی وارد کنند. نگهداری در صندوق عقب نیز توصیه نمی شود چرا که رول های حرارتی آن جا هم از گرما در امان نیستند.

 

5.نگهداری رول حرارتی درون آشپزخانه

ترکیب کاغذ و آتش از آن ترکیب های خطرناک و دردسرزا است. اگر یک رول حرارتی اتفاقی آتش بگیرد هم خود نابود می شود هم می تواند تمام ساختمان را به نابودی بکشاند. علاوه بر این حرارت ناشی از پخت و پز در آشپزخانه می تواند موجب آسیب به رول و خاکستری شدن آن شود.

 

6.نگهداری رول حرارتی درون سردخانه

همان طور که قبلا هم ذکر شد، برای سالم ماندن هر چه بیشتر رول حرارتی ، به محیطی با رطوبت 45% الی 60% نیاز است. به دلیل رطوبت بالا و تغییرات ناگهانی دما، بهتر است از نگهداری رول حرارتی در سردخانه خودداری کنید.

 

7.نگهداری رول حرارتی مکان های شلوغ و پر رفت و آمد

اگر رول های حرارتی را در جایی نگه داری کنید که افراد زیادی رفت و آمد می کنند این احتمال وجود دارد که دائم در معرض تماس قرار بگیرند و یا متوالیا جا به جا شوند که در این صورت ممکن است بافت آن ها آسیب ببیند و رد اثر انگشت روی آن ها بماند.  بهتر است رول های حرارتی خود را در جایی امن و دور از دسترس نگه داری کنید.

 

8.نگهداری رول حرارتی نزدیک به حلال های ارگانیک

مقدار اندکی از یک حلال ارگانیک مثل الکل و یا هر گونه ماده ی پاک کننده به تنهایی می تواند تمام یک رول حرارتی را نابود کند. اگر این حلال ها به درون کاغذ نفوذ کنند، به طور کامل جوهر به کار رفته در سطح کاغذ را از آن جدا می کنند.بنابراین برای حفظ و نگهداری رول حرارتی توصیه اکید می شود آنها را در محلی دور از مواد فوق الذکر قرار دهید.

 

رول حرارتی به هیچ وجه نباید در مجاورت چسب ها و مواد چسبناک قرار بگیرد

9.نگهداری رول حرارتی در مجاورت انواع چسب

اگر رول حرارتی شما با چسب یا ماده ای چسبناک تماس بر قرار کند نتیجه ی نهایی یک فاجعه است! هیچ راهی برای جدا کردن و استفاده از رولی که برگ های آن به هم چسبیده اند وجود ندارد.

 

10.نگهداری رول حرارتی در مکان های پر گرد و خاک

گرد و خاک دشمن کاغذ شما است. گرد و خاک ظاهر رول حرارتی را خراب می کند و آن براقیتی که خاص کاغذ های حرارتی است را محو می کند. علاوه بر این، کاغذ خاکی موجب بروز مشکلات متعدد برای پرینتر شما می شود.

 

یکی از مهم ترین کشورهای تولید کننده این کاغذ ها، کشور ایران بوده که در این بین شرکت وندا توانسته با بهره گیری از تجهیزات مدرن و تکنولوژی روز دنیا بهترین و خاص ترین این محصول را تولید و روانه بازار کند.